Noc s Andersenem i v Calgary

Bylo nám velkým potěšení, že jsme i tento rok mohli u nás ve škole a naší knihovně pořádat v Čechách velmi populární a tradiční akci – Noc s Andersenem. V našem podání se spíš jednalo o “Večer s Andersenem”, ale nepochybujeme, že by sis jej účastníci užili o to méně.

Jako každý rok, i letos jsme vybrali dvě témata – Mikeš, o kocourkovi, který mluvil (Josef Lada) a Záhada hlavolamu (Jaroslav Foglar). Jak je u této akce tradicí, motiv se vždy vztahuje k některému významnému výročí. Josef Lada 135. a Jaroslav Foglar 115. výročí narození.

Na naše žáky čekal bohatý program, který obsahoval kvízy, hry a samé záhady. Starší žákyně – Sofinka a Clarka se ujali role vypravěček a přečetli nám ukázku z pohádek Josefa Lady. Rozhodně jsme také nemohli vypustit ukázku z filmu Záhada hlavolamu a také díl večerníčku o Mikešovi, kde jsme se dozvěděli, jak vlastně Mikeš začal mluvit a jak k botám přišel. Vrcholem byla soutěž o to, kdo nejrychleji vyndá “ježka z klece”. Všechny uchvátila a naprosto odzbrojila svým výkonem Gvenduška Goluška, které moc gratulujeme k vítězství!

Rozhodně si tuto akci nenechte ujít někdy příště! Těšíme se na vás!