Češi a Slováci slavili Velikonoce ve velkém stylu!

Po dlouhém čekání a nejistoty jsme konečně mohli uspořádat “tradiční” velikonoční setkání! Tentokrát bylo záměrem nejen uspořádat tvořivé dílny pro děti, ale také uspořádání jarmarku. A tak například byla možnost koupě rohlíků, kremrolí, ručně háčkovaných výrobků, české knihy a nebo sladké pochutiny, které vyrobili naši žáci.

Kreativní dílny se ukázalo, že nebyly zdaleka jen pro děti. Stůl, kde se vyráběla pomlázka zaujal především pánskou část návštěvníků, kteří neváhali a se zájmem se nechali zasvětit do tajů výroby tradiční české pomlázky, jak se ukázalo, zásoby proutků a značné množství stuh, které jsme připravili, nedokázali zdaleka pokrýt poptávku.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet tvorbu kraslic s pomocí vosku. Také zde byl stůl tvorby náramků a v neposlední řadě dětský koutek, kde si děti mohli vyzkoušet několik kvízů, omalovánky a nebo si přečíst některé české knížky či časopisy. Velký ohlas též sklidil fotokoutek, kde bylo připraveno množství velikonočních rekvizit, ale také fototiskárna! A tak si mohli návštěvníci nechat fotografii okamžitě zdarma vyvolat.

Velké díky patří našim dobrovolníkům, kteří se do příprav zapojili a také všem, kteří nám přispěli pochutinou na “potluck” stůl! Brzy přineseme krátké video a fotografie z fotokoutku!

Jsme rádi, že se akce dle ohlasů líbila a těšíme se na vás během některé z nadcházejících akcí, kterou bude například 18. června závěrečný piknik v North Glenmore Park! Sledujte naše sítě pro více informací!