Setkání Čechů a Slováků v Calgary

V sobotu 19. března proběhlo po dlouhé pauze velké setkání Čechů a Slováků v Calgary. Organizace se ujal jeden z našich prvních patronů Miki Somos, který svou štědrostí vypomohl k založení naší školy. Zapojení se do organizace tak pro nás byla samozřejmost. Na starost jsme si vzali dětský koutek z důvodu očekávané účasti i nejmenších krajánků.

Spolu se Slovenskou školou v Calgary a jejím zástupcem, Miro Rácem, jsme pro děti připravili velmi bohatý program. K dispozici bylo tak spoustu českých a slovenských knih, časopisů, plno omalovánek, skládanek či pracovních listů. Všichni si také mohli za dobrovolný příspěvek odnést zajímavé knižní tituly nebo třeba DVD s českými filmy.

Tato akce se pro nás stala velmi zásadní, dala totiž vzniknout novým přátelstvím, především mezi naší a školou slovenskou a my doufáme, že vám brzo budeme moci představit společné projekty.

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněním a těšíme se na příště!